PIĘKNA LEKCJA HISTORII - SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM

Za kraj! Za honor nasz!
Dziś idę walczyć, Mamo!

Józef „Ziutek" Szczepański

Dzisiaj uczniowie klas ósmych i siódmych naszej szkoły wzięli udział w pięknej lekcji żywej historii - spotkaniu z Powstańcem Warszawskim- Panem Januszem Maksymowiczem - wiceprezesem Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Pan Janusz opowiedział młodzieży o trudnej codzienności powstańczej, braku żywności, amunicji, ale ogromnej sile i woli walki. We wzruszającym przekazie mówił o najtrudniejszych dla szesnastoletniego chłopca chwilach, jakie przeżył w Powstaniu.

Na koniec zwrócił się do młodzieży, aby zawsze dbała o swoją edukację i szanowała innych.

Spotkanie z Panem Januszem wiele nas nauczyło, przede wszystkim tego, że wolność jest najwyższą wartością i należy o nią bardzo dbać.